Opaski koncertowe – dlaczego są niebezpieczne?

Nosisz opaski z koncertów na ręku i właściwie nigdy ich nie ściągasz? To potrafi cię zainteresować. Szczególne opaski tyvek to rewelacyjna pamiątka po koncercie. Nic dziwnego, iż wierni fani muzycznych imprez po jednym sezonie posiadają ich na nadgarstku parę sztuk. Niestety nie jest to bezpieczne a także higieniczne.

Dlaczego? Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Surrey wykazały, iż popularne opaski festiwalowe są istną fabryką bakterii, takie które potrafią powodować straszne alergie, infekcje jak również odparzenia. Nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, iż tak niepozorna pamiątka z koncertu potrafi narządzić więcej szkód, aniżeli możemy to sobie zobrazować. Testy laboratoryjne ujawniły, że takiego rodzaju opaska zawiera nieomal dwadzieścia razy więcej szkodliwych bakterii, niżeli ubrania, jakież nosimy na sobie.

Zarazki znajdujące się na opaskach takowego gatunku tworzą rożnego typu zainfekowania, otrucia pokarmowe, odparzenia, a nawet sepsę, która z kolei jest w stanie doprowadzić do śmierci. Aby unikać owych powikłań wystarczy jedynie zachować adekwatną higienę opaski, a także ściągać je na noc. Amatorzy muzycznych festiwali niebywale często decydują się na pozostawianie na nadgarstkach opasek z tego typu imprez festiwalowych. Nic dziwnego, bowiem to nie tylko kolorowa pamiątka, ale również sposób na pokazanie światu festiwalowym stylem życia. Badacze ostrzegają jednakże, iż noszenie podobnych opasek może być niezwykle groźne dla naszego zdrowia.

Wszystko za kwestią szkodliwych bakterii, jakie mogą przedostać się z nich do organizmu człowieka. Ażeby zminimalizować zagrożenie, bardzo dobrym planem byłoby po prostu nie zakładanie ich. Lecz nie jest to do końca wykonalne, gdyż opaski są pewnego typu biletem wstępu różnych wydarzeń oraz eventów.

Dodano 2016-01-18
Kategoria: Biżuteria